146 GODINA OD OSNIVANJA NARODNE BIBLIOTEKE „DUŠAN MATIĆ“

Početak rada biblioteke u Ćupriji je vezan za otvaranje čitališta širom Srbije u drugoj polovini 19.veka. Prvo čitalište u našem gradu je otvoreno 29.decembra 1868.godine i to predstavlja početak bibliotečke delatnosti na području ćuprijske opštine. Ovaj datum, 29.decembar, danas se obeležava kao Dan biblioteke u Ćupriji.

Ove godine Narodna biblioteka „Dušan Matić“ je 29. decembra obeležila 146 godina od osnivanja biblioteke.

Tom prilikom je organizovana prigodna svečanost na kojoj su ispred biblioteke podeljene zahvalnice za unapređenje rada biblioteke i doprinos u razvoju kulture u Ćupriji. Među prvima, zahvalnicu je dobio i naš Rotari klub Ćuprija Morava. Ispred delegacije našeg kluba u sastavu Vladan Cvetković, Dušan Stamenković i Saša Stanojlović, zahvalnicu je primio predsednik kluba Vladan Cvetković.

Svečanoj atmosferi su doprinela i izvođenja učenika Škole za osnovno muzičko obrazovanje u Ćupriji.

Link na TV Ćupriji o danu biblioteke: https://www.youtube.com/watch?v=LmT-hlDXdO4

• DSC01419