AKCIJA PET KLUBOVA – SISEVAC 05. 09. 2015.

Dana 05. 09. 2015. godine u organizaciji našeg Rotari kluba Ćuprija Morava, održana je akcija pet klubova. Ovo druženje je zamišljeno kao porodično celodnevno druženje povodom humanitarne akcije pet klubova u odmaralištu Sisevac pokraj Ćuprije u restoranu “Potočara”.

Članovi Rotari kluba Prokuplje su došli ispred restorana ZAR u Ćupriji i zajednički smo krenuli put Sisevca. Posetili smo manastir Ravanicu gde su nam se pridružila i braća iz Rotari kluba Pirot. U prijatnoj i opuštajućoj energiji manastira Ravanica proveli smo kvalitetno vreme gde smo se napunili pozitivnom energijom za nastavak dana.

Krenuli smo potom u  kompleks restorana “Potočara” u Sisevcu. Posle osveženja hladnim napicima i laganim doručkom krenulo se sa sportskim aktivnostima. U pitanju su bili fudbal, turnir u preferansu, kao i poseta olimpijskom bazenu u neposrednom okruženju restorana.

Po prelepom vremenu na teren su istrčali reprezentativci Rotari kluba Pirot i našeg Rotari kluba. Turnir u preferansu je održan u prijatnoj hladovini restorana i akteri su bili članovi Rotari kluba Prokuplje i našeg Rotari kluba. Potom su pristigli i članovi Rotari kluba Kruševac. Ostali su otišli da se po prelepom vremenu okupaju u olimpijskom bazenu.

Vidno raspoloženi i opušteni posle ovih sportskih aktivnosti svi smo se okupili u restoranu gde je posle osveženja održan oficijelni sastanak. Tu je direktor projekta pastpredsednik Vladan Cvetković govorio o značaju ove akcije, pre svega zbog njenog humanitarnog karaktera, a potom ništa manje zbog kvalitetnog druženja naših klubova. Novac sakupljen ovom prilikom biće iskorišćen za pomoć deci sa posebnim potrebama u Paraćinu, kao i za kupovinu jednog  instrumenta (harmonike) za Školu za osnovno muzičko obrazovanje u Ćupriji. Proglasio je pobednike takmičenja i pobednicima je dodelio prigodne nagrade u vidu monografije našeg kluba objavljenoj za proslavu 10 godina čartera.

U nastavku dana gosti su se okrepili ukusnim ručkom i prijatnim druženjem. Ovo druženje ne bi bilo tako dobro da naš brat Dejan Stevanović nije svojim vokalnim nastupom ulepšao ovo druženje. Uz prijatnu muziku i sve bolje raspoloženje svih prisutnih vreme je brzo proletelo.

I tako je protekao ovaj, po rečima naših gosiju a i nas prelep dan, koji na insistiranje svih prisutnih trebamo što pre ponoviti u formi porodičnog okupljanja na ovoj istoj lokaciji.

Sledeća akcija pet klubova je u Prokuplju i unapred se radujemo.

Delić atmosfere sa ove akcije možete hronološki po etapama pogledati u fotogaleriji dole.

Autor članka

Saša Stanojlović, sekretar kluba 2015/2016.

Galerija slika: