POKLONIČKO PUTOVANJE U MANASTIR SVETOG VASILIJA OSTROŠKOG

U skladu sa tradicijom, članovi Rotari kluba „Ćuprija-Morava“ :

Sibin i Jelena, Boban sa ćerkom, Goran, Moma i Vesna, Moša i Dragana, član RC „Pirot“, Deki Manić sa suprugom, član RC „Jagodina“ Nenad Necić sa suprugom, organizator putovanja Kum Zoran i kuma Ceca i naročito drag član ekipe Miloš Laban iz Beograd, a krenuli su 15. 05. na pokloničko putovanje u Crnu Goru. Želja nam je bila da obidjemo naše svete manastire i da se dobro družimo, prema pravilima Rotarija „Služba i družba“. Putovanje je bilo izvanredno. Sve vreme puta je proteklu u pesmi i veselom raspšoloženju. Prvo smo obišli Manastir Svetog Vasilija Ostroškog i poklonili se njegovim svetim moštima. Posle toga smo se smestili u Sutomoru, gde smo naišli na topao prijem osoblja hotela u kome smo boravili, a uveče je priredjena nezaboravana večera sa vrućom jagnjetinom i dobrim vinom, pa sve začinjeno dobrom pesmom. Neki od nas su se i kupali uz male probleme sa talasima prilikom izlaska iz mora.

Po povratku iz Crne gore obišli smo i manastir Kumanicu, koji posebno preporučujem. Obišli smo i Mileševu i ponovo se divili Belom Andjelu i ostalim svetinjama. Posetili smo i muzej manastira Mileševa, gde postoji potvrda da je na ovim prostorima postojao patrijarh u VI v. n.e. Nameće se pitanje o doseljenju Srba u V i VI v. n. e. ili smo možda i ranije bili svoj na svome. Posle divnog osveženja u mileševskoj gostionici, nastavili smo put ka Zlatiboru, gde smo se okrepili uz komplet lepinju i u večernjim časovima razdragani i veseli stigli kućama. Iskreno preporučujem ovakva putovanja.

Vaš u Rotariju,

M. Jovanović